Dióda lézeres szőrtelenítés

Dióda lézeres szőrtelenítő kezelés

A legmodernebb orvosi vizsgálatok szerint az európai bőrtípusra a diódalézer igazoltan az egyik leghatékonyabb lézer a szőrtelenítésben.

Gépünk olyannyira megbírható, hogy rendelkezik legmagasabb szintű amerikai FDA minősítéssel is!

Az első kezeléseket követően jelentős, akár 35-40% körüli szőrzetcsökkenést érhetünk el.

A dióda lézeres szőrtelenítés lényege, hogy a növekedési fázisban lévő szőrszálakat pusztítja el. Az inaktív fázisban lévő szőrtüszők 4-5 hét múlva kerülnek aktív fázisba. Ekkor lesz hatásos ismételten a kezelés és ez a magyarázata, hogy a kezeléseket többször meg kell ismételni, Bár az első 2-3 kezelés alkalmával is rengeteg szőrtüsző elpusztul, igazán látványos eredmény csak ezután érhető el. Két kezelés között 4-6 hétnek kell eltelnie.

A diódalézer a bőrbe hatolva elnyelődik a szőrtüszőben, ott hővé alakul, ezáltal roncsolja a szőrtüsző szerkezetét, anélkül, hogy a környező szövetek és a bőr károsodnának. A nálunk szolgálatban lévő gép a legmodernebb technológiával rendelkezik, ami azt jelenti, hogy nem csak a hagyományos 808 nm hullámhosszon dolgozik, hanem képes másik 2 hullámhosszra is, amelyek: 755 nm: különösen világos, és gyenge szőrre, 1064: sötétebb bőrárnyalatok védelmére.

Fontos tudni, hogy a kezelések után is, idővel megjelenhetnek újabb szőrszálak a kezelt területen, mert a megmaradt őssejtekből képződhetnek újabb szőrtüszők. Fontos tudni továbbá, hogy más faktorok is befolyásolják a szőrnövekedést: élettani hormonális változások a serdülőkorban, a terhesség vagy a menopauza során, továbbá egyes gyógyszerek mellékhatásai is befolyásolják a szőrnövekedést.

Legfontosabb tudnivalók

  • fájdalommentes kezelés
  • biztonságosan alkalmazható minden évszakban
  • vékonyszálú, szőke szőrszálakkal is elbánik
  • gyorsan elérhető a kívánt eredmány
  • teljes test kezelés akár egy órán belül

Első konzultáció

Az első vizsgálat alkalmával felvilágosítást nyújtunk a kezelési módszerekről, megválaszoljuk kérdéseit. Szakvéleményt adunk a kezelni kívánt területekről, megvizsgáljuk a bőrtípusát, a szőr pigmentáltságát és erősségét. Tájékozódunk bőrének barnulási jellemzőiről, az ön egészségi állapotáról. Ezt követően személyre szabott kezelési tervet állítunk fel.

Teendők kezelés előtt

  1. A kezelésre minden alkalommal úgy kell jönni, hogy a kezelendő testfelületet 1-2 nappal korábban leborotválja.
  2. Soha ne gyantázzon, ne epiláljon, ne használjon szőrtelenítő krémet, ne halványítsa vagy szőkítse a szőrszálakat a kezelés előtti 4 hétben.
  3. A jobb eredmény elérése miatt és a nemkívánatos mellékhatások elkerülése céljából, a kezelést megelőző egy hétben ne szoláriumozzon, ne tegye ki a kezelt területet közvetlen napsugárzásnak, ne használjon barnító krémeket és folyadékokat. Amennyiben a kezelni kívánt bőrterületet közvetlen napsugárzás éri, tanácsos széles spektrumú, legalább SPF 50-es faktorszámú fényvédő használata.
  4. A kezelés napján, a bőrt meg kell tisztítani mindenféle sminktől, krémtől és egyéb bőrápolóktól.

Teendők kezelés után

  1. A szőrtelenítést követő 2 hétben tartózkodjon a napsütéstől, a szoláriumtól.
  2. Kezelések között csak borotvával szőrtelenítsen.
  3. A kezelést követő 24 órában ne tegye ki bőrét klóros víz, forró zuhany, szauna, izzadással járó komolyabb testedzés okozta irritációnak.

Tekintsd meg áraim

Ellenjavallatok, szövődmények

  • A fent említett szőrtelenítő kezelés nem javasolt terheseknek, olyan bőrterületeken, ahol aktív vírusfertőzés, pikkelysömör, allergiás bőrgyulladás zajlik. Anyajegyek kezelése sem tanácsolt, ezeket ki kell hagyni a kezelt bőrterületbő Továbbá keloidra vagy sebgyógyulási zavarra hajlamos egyének kezelése sem javasolt. Korai terhesség esetén sem alkalmazható, nem azért mert káros hatásai lennének a magzatra nézve, hanem mert a várt eredmény nem fog bekövetkezni.
  • A kezelt bőrterületen hetekkel később, különösen, ha az előbbiekben említett bőrsebesedés fellép, akkor előfordulhat fokozott pigmentáció, esetleg pigmentáció csökkenés, amely maradandó is lehet. Ilyen esetekben egyéni megítélés alapján a kezelés megszakítása javasolt.
  • Ritkán, kb. 1000/1 esetből a kezelés hatástalan, amelynek pontos okát a kutatók még nem tudják. Valószínűleg hormonális okok állhatnak a hátteré
  • Az arc területén végzett kezelés mindig lassabban vezet eredményre, ezért több kezelési alkalomra lehet szükség.
  • A szőrtelenítés nem hoz 100%-os eredményt, néhány szál maradhat, 6-8 alkalom minimum kell, hogy a szőrszálak eltűnjenek, férfiak esetében, illetve arcon és karon több kezelésre van szükség (akár kétszeres mennyiségű), mint a többi terü
  • Antibiotikum szedéséről tájékoztatni kell a kezelést végző személyt, mert egyes antibiotikumok fényérzékenységet okoznak.
  1. Antibiotikumok (tetracyclin, doxycyclin, ciprofloxacin)
  2. Izomhúzódásokra, ízületi fájdalmakra használt krémek
  3. Fájdalom- és gyulladáscsökkentők (ibuprofen)
  4. Vízhajtók (furosemide, hydrochlorothiazide)
  5. Szívritmus-szabályozók (amiodaron, quinidine)
  6. Gombaölő készítmények (griseofulvin).