Műszempilla
Ki építhet szempillát?
Sajnos mostanság annyi szempillás hirdetést látni az interneten, hogy nehéz eldönteni, ki az, aki valójában profi, ki nem, pedig a pillázás végzettséghez kötött szakma. Bár egy kétnapos tanfolyamon elvégezhető, ajánlott sminkes vagy kozmetikus előképzettség.
Az általam használt szempillák teljesen biztonságosak a saját természetes szempilláid számra. Pille könnyű, vékony műszempillákkal dolgozom. Ugyanakkor, minden esetben megbeszélés tárgyát képezi, hogy hány D-s szempillát bír el a saját pillád.

Mik azok a D-k?
A 4D-s szempilla nem azt jelenti, hogy moziszemüveget kell felvenned, hogy lásd a 3D-n túlmenő effekteket, csupán annyit, hogy egy szálra 4 műpilla kerül. A 2D-snél 2 szál, és bizony a 6D-s verzióban pedig 6.
UV technológiás szempillaépítés
Az applikáció folyamata hasonló a hagyományoshoz, de LED UV fénnyel történik a ragasztó megkötése. A fényforrás távolsága és ereje állítható, a pillát felhelyezve lábpedállal aktiváljuk a LED UV fényt, ami néhány másodperc alatt megköti a ragasztót.
A vendég szemének végig csukva kell maradnia, a védőtapasz használata erősen ajánlott! A fényt csak a kötés idejére használjuk.
Előnye: nem szükséges betartani a hagyományos 24 órás vízmentességi szabályt.

Cica? Doll? C-ív? D-ív?
Ha a pillásod megkérdezi, hány D-s legyen a pillád, már tudod, mit kell felelned, de utána jön a többi dilemma: milyen legyen az íve, illetve a felrakás stílusa?
Nos, a stílust jobb a pillásodra bízni, mert ő látja jobban, hogy a szemformádhoz melyik illik, de ha te kísérleteznéd ki, melyik tetszik, akkor ezek közül is választhatsz.
A természetes hatású a legkedveltebb fajta, de sokan építtetnek olyat, ahol középen hosszabbak a szálak, hogy nagyobb legyen a szemük és nyíltabb a tekintetük. A cicás forma csábos, csajos, azonban nem javasolt túl kis szemhéjú szemre. A babás stílussal, azaz a dollal szuperkerek szemeket varázsol neked a pillásod.
A szempilla hossza milliméterben mérendő, és ezt abszolút bízd a pillásodra, mert ő látja, hogy melyik hossz az, ami bár látványos, nem csapkodod vele a szemöldöködet vagy épp az ajtót, mielőtt te magad is belépsz rajta.
Az ívek közül választható a C, CC vagy a D, M ez azt jelzi, hogy mennyire legyen göndör a pilla.
Műszempilla tisztítása
A szempilláink feladata, hogy megvédjék a szemünket a por és szennyeződések ellen, ezért idővel ezek az anyagok megtapadnak rajtuk, ami gyulladáshoz vezethet. Műszempillával vagy anélkül, a szemkörnyék napi tisztítása elengedhetetlen – akár tusolás közben is.
Tisztítás menete:
- Smink nélkül: elég 2-3 naponta szempillasamponnal tisztítani.
- Sminkkel: minden este szükséges tisztítani samponnal és ecsettel.
- Sminklemosás: csak olajmentes micellás vízzel!
Aki attól tart, hogy a tisztítástól kihullanak a pillák, inkább menjen gyakrabban töltésre, minthogy gyulladás alakuljon ki.
Szempillatisztítás menete
- egy vattára (vagy bármi másra) kinyomok 2-3 pumpányi szempilla sampont
- az ecset segítségével a szempillák tövétől kifele többször áthúzom
- a sampont alaposan leöblíteni vízzel
- szempillákat óvatosan megszárítjuk törölköző segítségével
- átfésüljük a szempillafésűvel a pillákat, hogy ne tapadjanak össze
Mikor kell újra töltetni?
Ha betartod a kezelési útmutatót, amit egyébként nagyon könnyű megszokni, elég 3-4 hetente töltetned.